Kapucyński Piknik Motocyklowy za nami!

Piknik Motocyklowy dla BiankiJubileuszowa dziesiąta edycja Kapucyńskiego Pikniku Motocyklowego przyciągnęła do Lubartowa rekordową liczbę ponad siedmiuset motocyklistów. Zeszłoroczny rekord został pobity!

Impreza rozpoczęła się około godziny 15.30 kiedy ze stacji BP wyruszyła parada ulicami naszego miasta. Przejazd motocyklistów obserwowany był przez niemałą grupę widzów ustawionych wzdłuż trasy parady. Jak co roku motocykliści spotkali się na placu przed Pałacem Sanguszków, gdzie punktem kulminacyjnym była Msza św. odprawiona w intencji motocyklistów połączona z poświęceniem pojazdów.

Elementem świętowania 10. rocznicy pikniku było odpalenie kolorowych świec dymnych przy akompaniamencie warkotu silników motocyklowych. Następnie rozpoczęła się część rekreacyjna wydarzenia, koncert zagrał zespół Sudo Pathi i SĘK. Podczas występu tego ostatniego motocykliści mogli poćwiczyć swoje umiejętności ratownicze pod okiem strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Ponadto każdy z uczestników mógł zaopatrzyć się w pamiątkową koszulkę, a także zjeść grochówkę, pierogi czy kiełbaskę. Oprócz tego od godz. 12.00 na placu można było podziwiać zabytkowe motocykle i ciekawostki motoryzacyjne wystawione w tzw. Strefie Klasyków.

Jak zawsze motocykliści nie zawiedli nas zarówno pod względem frekwencji jak i hojności. W trakcie imprezy prowadzona była zbiórka na rzecz 11-sto miesięcznej Bianki Dzięcioł, dziewczynki chorej na chorobę zwaną Klątwą Ondyny czyli zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji. Bianka nieustannie narażona jest na zatrzymanie oddechu szczególnie podczas snu, dlatego większą część dnia jest podłączona do specjalistycznej aparatury, która utrudnia jej funkcjonowanie. Szansą na ułatwienie jej życia jest kosztowna operacja. Dzięki hojności motocyklistów do dziewczynki trafi 24 159,12 zł.

Na podziękowania za pomoc w przygotowaniu X Kapucyńskiego Pikniku Motocyklowego zasługują: Starostwo Powiatowe w Lubartowie, Urząd Miasta Lubartów, RK Niedziałek, Bank Spółdzielczy w Lubartowie, Gimnazjum nr 1 w Lubartowie na czele z dyrektorem Jerzym Zbiciakiem, Piekarnia „Szczygiełek”, Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie, Stacja BP w Lubartowie, Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie, firma Voice-Tech, PGK Lubartów, Intergraf, Ośrodek Szkolenia Kierowców Osior, firma Fer-plast, MDMedica, Marcin Pankowski, Jacek Bednarski, Stanisław Gadzała, Piotr Matyjaszczyk. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do ojca gwardiana Dariusza Miastowskiego, księdza proboszcza Andrzeja Juźko oraz scholi działającej przy Klasztorze oo. Kapucynów za oprawę mszy św.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku, wolontariuszom, którzy nie wahali się poświęcić swój czas dla innych – DZIĘKUJEMY !

Impreza zorganizowana została dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Lubartowie i Urzędu Miasta Lubartów.