Akcja Mikołajkowa

AKCJA MIKOŁAJKOWA

Jesteśmy w trakcie organizowania Akcji Mikołajkowej. W tym tygodniu animatorzy wykonują bardzo ważne zadanie – roznoszą do dzieci zaproszenia na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Jest to ciężka praca ze względu na ilość dzieci oraz ich zamieszkanie. Często muszą wykazać się odwagą w konfrontacji z psami broniącymi wejścia posesji w różnych stronach naszego miasta.

Ciągle istnieje możliwość włączenia się w akcję. Zabawki, słodycze oraz ofiary pieniężne można przez cały dzień złożyć na furcie klasztornej lub wieczorami przekazać dyżurującym animatorom. Ważne, żebyśmy pamiętali że nawet najmniejsza zabawka może przynieść dużo radości dziecku.

KONCERT MIKOŁAJKOWY

Jednym z ważniejszych punktów naszej wspólnej akcji jest Koncert Mikołajkowy. W tym roku odbędzie się 7 grudnia o godzinie 19.15. Miejsce spotkania to sala widowiskowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie pod adresem Cicha 6. W trakcie koncertu przewidujemy między innymi występ zespołu muzycznego składającego się z młodzieży gromadzącej się przy klasztorze, pokazy Breakdance grupy z MDK-u, pokaz grupy akrobatycznej HRC, kiermasz ciast i stroików świątecznych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół muzyczny składający się z Braci Mniejszych Kapucynów – KAPUCYNI BAND. Podczas koncertu każdy będzie mógł złożyć swoją ofiarę pieniężną na rzecz paczek dla dzieci z biednych rodzin miasta i okolic Lubartowa.

WIELKI FINAŁ

Finał Akcji Mikołajkowej odbędzie się 13 grudnia (sobota). O godzinie 14.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich dzieci. Bezpośrednio po mszy do oczekujących dzieci przybędzie Mikołaj z prezentami. Mamy nadzieje że tego dnia każde dziecko odchodzące od Mikołaja będzie miało na twarzy uśmiech szczęścia.

Nie czekaj – włącz się do czynienia dobra!!