Motopiknik za nami!

logo_piknik_male

Nowe zdjęcia w Galerii.

W sobotę, 15 maja odbył się kolejny już Piknik Motocyklowy, organizowany przez Stowarzyszenie ALWERNIA i Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie. Pasjonaci dwóch kółek mieli więc możliwość spotkać się w większym gronie na boisku szkolnym Gimnazjum nr 1 w Lubartowie.

W organizację pikniku czynnie włączył się wolontariat z II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie. Impreza dotowana była przez Starostwo Powiatowe Lubartów oraz przez Urząd Miasta Lubartów. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w intencji śp. Dagmary, o Boże błogosławieństwo dla motocyklistów oraz o zdrowie dla Patryka. Po Eucharystii nastąpiło uroczyste poświęcenie motocykli. Po niej wszyscy zebrani mogli uczestniczyć w przewidzianych na ten dzień atrakcjach. Można było sprawdzić swoje umiejętności  w konkursie wolnej jazdy, zebrani mieli też okazję wysłuchać koncertu zespołu „Skrzypek Band” działającego pod kierownictwem pana Zbyszka Skrzypka. Nie zabrakło również czegoś na ząb – dymiąca grochówka, bigos czy kiełbaska prosto z grilla a także słodkie co nieco były dostępne dla wszystkich uczestników spotkania. Aby jeszcze bardziej podkreślić przynależność do amatorów motocykli, zaopatrzyć się można było w specjalną koszulkę z logo Pikniku. Kwota zebrana na wszystkich stoiskach z posiłkami a także dochód z loterii oraz tzw. taca w wysokości 3000zł, zostaną przekazane na rehabilitację Patryka Grzegorczyka.

Pragniemy złożyć podziękowania na ręce dyrektora Gimnazjum nr 1, pana Jerzego Zbiciaka, który udostępnił nam teren szkolny a także panu Marcinowi Świderkowi za czynny udział w organizacji imprezy oraz młodzieży gromadzącej się przy klasztorze braci kapucynów. Stowarzyszenie ALWERNIA dziękuje też wszystkim, którzy byli obecni i wspomogli Patryka swoją złotówką.