LLK-Alwernia po 10. kolejce

llk_17_12_2011_1Zapraszamy do Galerii (fot. Paweł Miąc).

17 grudnia odbyła się dziesiąta kolejka LLK Alwernia, która była ostatnią w 2011 roku.

Najciekawszym meczem II ligi był pojedynek Destroyers – SkurczTeam, w którym lider przez całą pierwszą połowę nie potrafił zdobyć większej przewagi nad przeciwnikiem. Dopiero po lepszej grze w obronie w trzeciej kwarcie SkurczTeam odskoczył przeciwnikowi na 18 punktów i po raz kolejny łatwo wygrał mecz 76:52.

W pozostałych meczach II ligi Specnaz wysoko przegrał z Centro-Chemem 30:92, a Celtic poradził sobie z drużyną Revers 82:52.

llk_17_12_2011_2W I lidze pierwsze dwa mecze miały zdecydowanych faworytów. Alwernia od samego początku zdobyła przewagę i wygrała mecz z Oknoplastem 79:47, a Partizan bez większych problemów ograł Chaos 63:47.

llk_17_12_2011_3Najciekawszym spotkaniem dnia był pojedynek Chopina i Dukli – jedynej drużyny, z którą lider I ligi nie zdołał wygrać w tym sezonie. Obie drużyny słabo weszły w mecz, co widać było po wielu chaotycznych akcjach, złych podaniach oraz słabej skuteczności pod koszem, przez co pierwsza kwarta zakończyła zaskakująco niskim wynikiem 9:6. Kolejne dwie kwarty wyglądały dużo lepiej. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak zdobyć większej przewagi nad przeciwnikiem i przed ostatnią częścią meczu drużyny różnił zaledwie 1 punkt. Końcówka meczu była popisem dynamicznych akcji z obu stron. Chopin bardzo dobrze spisywał się pod koszem przeciwnika, za to dukla nie odpuszczała, raz po raz trafiając bardzo dużo rzutów za 3 pkt. Dopiero w ostatnich minutach Chopin zdołał wyjść na 9 punktowe prowadzenie, którego Dukla, mimo bardzo dobrej gry, nie potrafiła odrobić i ostatecznie lider wygrał mecz 71:65.

Najbliższa jedenasta kolejka zostanie rozegrana 7 stycznia 2012 r.

Wszystkim graczom i sympatykom koszykówki organizatorzy życzą błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.

CENTRO-CHEM : SPECNAZ 92 : 30

CENTRO-CHEM: Wojtiuk Mikołaj 25; Baran Maciej 17; Kawałek Piotr 17; Panasiuk Marcin 12; Żelazny Artur 10; Bilski Maksymilian 7; Omelaniuk Karol 2; Osiej Krzysztof 2;

SPECNAZ: Bronisz Konrad 13; Guz Piotr 6; Madurowicz Bartosz 4; Borkowski Jakub 4; Kędzior Mateusz 3;

SKURCZTEAM : DESTROYER  76 : 52

SKURCZTEAM: Dmowski Piotr 18; Rabczan Marcin 18; Majcher Paweł 14; Kowalski Marek 12; Gdula Jarosław 4; Kowalski Paweł 4; Piwko Grzegorz 4; Jakubczak Michał 2;

DESTROYERS: Dziubicki Michał 18; Marzęda Rafał 16; Trybalski Leszek 8; Serafin Artur 6; Gruszkowski Karol 4;

CELTIC : REVERS  82 : 52

CELTIC: Budzyński Mariusz 28; Twardowski Andrzej 26; Dudziak Tomasz 9; Skarżyński Hubert 8; Bielecki Adam 5; Stachyra Mateusz 4; Kieller Andrzej 2; REVERS: Maj Piotr 24; Augustynowicz Dawid 11; KwiatkowskiMarek 10; Gierach Krzysztof 5; Wijaszka Kamil 2;

ALWERNIA : OKNOPLAST 79 : 47

ALWERNIA: Matyaszczyk Piotr30; Kapitan Rafał 21; Ceberak Bartosz 8; Socha Artur 6; Smolak Łukasz 5; Żmuda Piotr 4; Krzyżanowski Jarosław 3; Więch Marek 2;