Kapucynalia 2013

Kapucynalia 2013Gry i zabawy dla dzieci, przejażdżka kucykiem, występy artystyczne, poczęstunek – taki przepis na czerwcowe popołudnie w rodzinnym gronie ma Stowarzyszenie ALWERNIA.

W najbliższą sobotę po raz kolejny na jeden dzień otworzą się bramy ogrodu przy Klasztorze Braci Kapucynów w Lubartowie, gdzie odbędą się Kapucynalia.

W programie m.in.: malowanie twarzy, dogoterapia, warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci, paintball, pokaz układania kostki Rubika, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, przejazd kucykiem, czy rowerem plażowym.

Jak co roku, zostanie wręczona nagroda PAX ET BONUM dla ludzi, którzy szczególnie angażują się w rozwój lokalnej społeczności. Specjalne wyróżnienia otrzymają również osoby i placówki, które pomagają w realizacji inicjatyw stowarzyszenia.

Natomiast punktualnie o 16.00 zawodnicy z całego regionu wystartują w biegu „Pokój i dobro”. Dystans 10 kilometrów pokonają dla trzyletniego Dawida chorego na białaczkę, który wymaga kosztownego leczenia. Warunkiem uczestnictwa jest cegiełka na ten cel.

Osoby, które nie mogą wystartować w biegu i bezpośrednio wesprzeć Dawida, będą miały szansę pomóc w inny sposób. W trakcie Kapucynaliów odbędzie się zbiórka krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Na początek potrzeba tylko 10 ml naszej krwi. W rezultacie zgoda na zostanie czyimś genetycznym bliźniakiem zwiększa szansę na ratunek dla osób takich jak Dawid. Rejestracja oraz pobór krwi będą prowadzone w specjalnym ambulansie na parkingu obok bramy wejściowej do ogrodu.

Franciszkańskie pozdrowienie patronuje w tym roku nie tylko tym dwóm inicjatywom. Pod hasłem „Pokój i dobro” odbył się także konkurs literacko-fotograficzny, którego laureatów poznamy podczas festynu.

Sobota, 22 czerwca, ogród przy Klasztorze Braci Kapucynów w Lubartowie, start – godzina 14.00.

Zapraszamy!

Imprezę wspierają Urząd Miasta Lubartów oraz Starostwo Powiatowe w Lubartowie.