LLK-Alwernia po 5. kolejce

LLK AlwerniaKolejka zaplanowana na 14 grudnia zostaje odwołana, wszystkich miłośników koszykówki zapraszamy 21 grudnia 2013.

Ostatnia kolejka I rundy LLk Alwernia za nami! Celtic ciągle niepokonany, a Oknoplast dalej bez zwycięstwa. Skurcz pomimo bardzo dobrej walki przegrywa mecz, Chopin prezentuję lepszą koszykówka, Alwernia gromi Duklę.

LLK AlwerniaMecz Primo Team – Celtic miał mocnego faworyta,  jednak pierwsza połowa go nie ujawniła. Primo wykorzystali brak koncentracji u przeciwników i pierwsza połowa skończyła się wynikiem prawie remisowym. Celtic nie bez powodu jest liderem:  wykorzystał swój spryt, doświadczenie i warunki fizyczne, powiększając swoją przewagę. Pomimo zrywu w ostatniej kwarcie, Primo nie dało rady odnieść zwycięstwa, ale zostawiło dobre wrażenie. Celitc –Primo 65:51.

Oknoplast liczył to, że się przełamie i odniesie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, jednak April postawił twarde warunki i od początku przejął inicjatywę. Oknopalst nie miał pomysłu na grę i przegrał 35:57.

Alwernia to lider, a Dukla to ostatnia drużyna  I ligi i było to bardzo widoczne w wyniku i w grze. Dukla kompletnie nie wiedziała co robić w tym spotkaniu, a Alwernia grała swoją koszykówkę i dużo punktowała. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:9 dla Alwernii. W 3 i 4 kwarcie nie było lepiej i po końcowym gwizdku widniał na tablicy wynik 80:32.

LLK AlwerniaSkurcz Team to drużyna, która w tym sezonie gra bardzo dobrze i często niewiele jej brakuje do zwycięstwa. W tej kolejce stawiała opór Partizanowi, który podszedł zbyt pewny siebie do tego spotkania, że mogło to się dla niego źle skończyć. Skurcz grał swoją koszykówkę, a Partizan nie prezentował tego, co potrafi i wynik był remisowy. Czwarta kwarta to jednak czas kiedy Partizan obronił kilka piłek i sam dobrze punktował, co pozwoliło mu odnieść zwycięstwo 62:53. Duża  w tym zasługa   Janusza Parafiniuka.

W ostatnim meczu Chaos podejmował Chopin i miał duże nadziej na zwycięstwo. Pierwsze dwie kwarty odzwierciedlały to, co mówili przed meczem zawodnicy Chaosu. Chopin zagrał bardzo dobrze, na co miała wpływ obecność nowego zawodnika – Mikołaja Wojtiuka. Co zaskakujące, Chopin pokazał drużynową grę i to był klucz do sukcesu. Mateusz Prażmo dowodził zespołem, ale reszta też przyczyniła się do zwycięstwa 59:36.

Po zakończonej pierwszej rundzie podsumujemy II ligę. W II lidze Celtic dominuje, ale w każdym meczu musi starać się o zwycięstwo, najlepszy zawodnik tej drużyny to Mariusz Budzyński, który najwięcej punktuje i potrafi wziąć odpowiedzialność za zdobywanie punktów na swoje barki. Ciekawie będzie w walce o pozycję wicelidera, bo starać o to się będą trzy drużyny. Drużyna ZS2 gra naprawdę dobrze,  wykorzystując  swoją kondycję i młodość, do zwycięstw prowadzą  Mikołaj Zyga i Paweł Bronisz. April to doświadczona drużyna, która prowadzona przez Rafała Leszko będzie poważnie starać się om 2 miejsce. Najmłodsza drużyna ligi, Primo Team, pokazuje ciekawą koszykówkę, gra  zespołowo, opierając taktykę na młodości, ale i doświadczeniu ligowym kilku zawodników. Cieszy fakt, że gra w tym zespole czterech gimnazjalistów, co jest dobrym znakiem. Ostatnia drużyna, Oknoplast, nie odniosła jeszcze zwycięstwa i musi znaleźć swój charakter gry, bo póki co gra bardzo chaotycznie i nieskutecznie.

Kolejka zaplanowana na 14 grudnia zostaje odwołana, wszystkich miłośników koszykówki zapraszamy 21 grudnia 2013.