Lubartowska Liga Koszykówki ALWERNIA

LLK AlwerniaSezon 2013/2014 Lubartowskiej  Ligi Koszykówki zakończony!!! Mistrzem została Alwernia, która w ostatnim meczu sezonu uległa Partizanowi. Dukla pokonała Chopin , a Skurcz wygrał z Chaosem. W II lidze Primo Team dzięki wygranej z ZS2 kończy sezon na 3 miejscu, a Celtic wygrywa z Aprilem.

Partizan – Alwernia 68:64 Ostatnie spotkanie tego sezonu było niezwykle emocjonujące. Walka trwała do samego końca. Pewna mistrzostwa Alwernia chciała zakończyć sezon bez porażki, ale Partizan nie chciał jej w tym pomagać. Alwernia weszła w mecz bardzo rozkojarzona, co wykorzystał Partizan i w pewnym momencie prowadził różnicą prawie 20 punktów. W drugiej połowie Alwernia wzięła się do roboty i powoli odrabiała starty. Dużo emocji przyniosły ostatnie minuty, kiedy każda piłka miała znacznie. Na dodatek końcową minutę Partizan grał w czteroosobowym składzie, bo miał problemy z faulami. Ostatnie piłki był na wagę złota, ale w tej próbie nerwów lepiej zagrali zawodnicy Partizanu.  Pokrzyżowali oni plany przeciwnika i Alwernia nie zakończyła sezonu bez porażki. Bardzo dobry mecz w zwycięskiej drużynie rozegrał Tomek Biłgoraj.

LLK AlwerniaDukla – Chopin 68:59 Wyrównane spotkanie, pomimo iż Dukla zajęła ostatnie miejsce , a Chopin jest 3. Nie grał w tym meczu najlepszy zawodnik Chopina Mateusz Prażmo i miało to ogromny wpływ na wynik spotkania. Świetny mecz rozegrał Bartek Jonaszko, który trafił 7 trójek, a jego kolega z drużyny Radek Malinowski zdobył 25 punktów. Dukla zagrała na luzie i sezon zakończyła zwycięstwem.

Skurcz Team – Chaos 67:50 Pierwsza połowa wyrównana i słabo grający w tym sezonie Chaos miał nadzieję na zwycięstwo. W drugiej połowie Skurcze lepiej kończyli akcje  i wykorzystali błędy w drużynie przeciwnika.  Paweł Majcher i Piotrek Dmowski ze Skurczu rzucili po 18 punktów i w dużej mierze pomogli drużynie zwyciężyć.

Primo Team – ZS2 58:46 Spotkanie dwóch najmłodszych ekip ligi było prowadzone w szybkim tempie i ciekawie się go oglądało. Po dwóch kwartach lepiej prezentowała się drużyna Primo, jednak w drugiej odsłonie zawodnicy ZS2 wykorzystali błędy przeciwnika i zbliżyli się na 4 punkty. Bardzo dobrze zagrał Maciek Rycek ( 29pkt. ) i znacząco wpłynął na zwycięstwo swojej drużyny (7).

Celtic – April 62:41 Wynik tego spotkania nie wpływał na miejsca w tabeli, więc  było widać na boisku spokój obydwu ekip. Celtic prowadził od początku i nikt nie spodziewał się niespodzianki. 20 punktów dla Aprilu rzucił Rafał Leszko.