Spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem

Arkadiusz Paśnik - ObietnicaCytując autora, ta książka jest „mapą podróży po ludzkich duszach, osobistym wyznaniem wiary. Skromnym hołdem wobec ludzkiego cierpienia. Modlitwą za Kaina i Abla.” Jej autorem jest przez lata związany z Lubartowem ks. Arkadiusz Paśnik.

W poniedziałek mieszkańcy miasta będą mieli okazję zapoznać się z jego najnowszą publikacją. W „Obietnicy” kapłan przedstawia historię Henryki Paśnik, swojej babci, która w trakcie II wojny światowej została zesłana na Sybir. Dzieląc swój los z setkami tysięcy Polaków, przez lata prowadziła dziennik. Książka daje okazję, aby poznać tę historię.

Spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem odbędzie się w poniedziałek, 23 czerwca o godzinie 19.00 w piwnicy Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie. Będzie to okazja zarówno do rozmowy z autorem, jak i zakupienia publikacji z autografem.

Na spotkanie zapraszają Bracia Mniejsi Kapucyni wraz ze Stowarzyszeniem ALWERNIA.

Ks. Arkadiusz Paśnik przez kilkanaście lat pracował w Lubartowie. Posługę kapłańską pełnił w Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Obecnie jest proboszczem w Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Lublinie.