1% Twojego podatku – dlaczego dla Alwernii?

1 procent podatkuJesteśmy w trakcie okresu rozliczeniowego, do końca którego mamy czas, aby przeznaczyć 1% naszego podatku na wybrany przez nas cel. Warto więc przemyśleć komu chcielibyśmy pomóc, ponieważ wiele jest organizacji, które zabiegają o naszą uwagę w tym względzie, a wybrać możemy tylko jedną.

Dlaczego więc miało to by być stowarzyszenie Alwernia?

Ponieważ działamy na rzecz tego, co najbliższe: rodziny i młodzieży. Poprzez nasze działania staramy się integrować lokalną społeczność naszego miasta i okolic, aktywizować młodych, łączyć pokolenia i różne środowiska we wspólnych wydarzeniach sportowych i kulturalnych. Nie jest nam obce słowo „akcja” i nie jest obojętne słowo „potrzeba”. Każde nasze działanie jest nakierowane na drugiego człowieka i w tym kluczu staramy się działać już od dziesięciu lat.

Co oferuje nasze stowarzyszenie?

Staramy się śledzić bieżące potrzeby naszego otoczenia i odpowiadać na nie. Akcja Mikołajkowa czy Kapucynalia to konkretny krok w stronę rodzin z naszych okolic – tych, które potrzebują wsparcia materialnego przed świętami, oraz tych, które w ciepły letni dzień chcą spędzić czas ze swoimi pociechami. Półmaraton Lubartowski „Bez Granic”, Bieg Pokój i Dobro to z kolei propozycja dla amatorów sportu, a także kibiców. Kapucyński Piknik Motocyklowy gromadzi rokrocznie setki fanów motoryzacji. Dzięki organizowanym regularnie imprezom tematycznym i akcjom charytatywnym udało się nam przekonać konkretną grupę osób, że zdrowy tryb życia naprawdę przynosi pozytywne efekty. Powstała więc społeczność biegaczy-amatorów (aczkolwiek są wśród nich również profesjonaliści z ogromnym doświadczeniem i sukcesami!), która nie tylko doceniła ruch na świeżym powietrzu, ale też na stałe wpisała się w „krajobraz” lubartowskich okolic poprzez wspólne regularne treningi.

Pomagamy pomagać

Oprócz integracji poszczególnych środowisk, staramy się także nieść pomoc tam, gdzie jest ona niezbędna. Nie dzieje się to jednak bez Twojego udziału! Podczas wszystkich wymienionych wyżej imprez i inicjatyw organizowana jest zbiórka środków na konkretny cel. Wspólnie udało nam się już wesprzeć Julkę w drodze do zdrowych nóżek, Szymka, który potrzebował kosztownej rehabilitacji, Patryka i jego zakup cyber-oka, a także inne osoby, które na przestrzeni ostatnich lat potrzebowały wsparcia i otrzymały je dzięki niezwykłej hojności uczestników naszych imprez.

Chcemy kontynuować pracę, która oprócz niezbędnego wsparcia niesie także ogromne pokłady radości i satysfakcji. Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię, że warto wesprzeć Stowarzyszenie Alwernia i liczymy, że spotkamy się podczas nadchodzących w tym – jubileuszowym dla naszego stowarzyszenia! – roku wydarzeń.