Biegowa Droga Krzyżowa (II edycja)

Biegowa Droga KrzyżowaWraz z rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu chcemy Wam zaproponować niecodzienne biegowe wydarzenie, jakie będzie miało miejsce w Lubartowie.

Biegowa Droga Krzyżowa, czyli pokonanie truchtem czternastu stacji opisujących Mękę Pańską jest propozycją otwartą na wszystkich. Nie musisz być regularnym biegaczem, aby wziąć w niej udział! Celem uczestnictwa w tej formie NIE JEST sportowa rywalizacja, a uczestnictwo samo w sobie, a także chęć pokonania własnych słabości w nieco bardziej wymagającej formie Drogi Krzyżowej oraz świadectwo, jakie ona z sobą niesie.

Spotykamy się 31 marca w Kościele Braci Kapucynów w Lubartowie i stamtąd o godzinie 20:00 wyruszamy w przygotowaną wcześniej trasę, przy każdej stacji (średnio co 1 km) zatrzymując się, aby pochylić się myślą nad kolejnymi stacjami. Będą nam w tym pomagać obecni kapłani, którzy poprowadzą krótkie rozważania.

Grupie biegaczy będą towarzyszyli osoby z autami, które, w przypadku jakichkolwiek problemów, służyć będą podwózką.

Serdecznie zapraszamy: warto zadbać o to, żeby ten szczególny czas, który trwa zaledwie czterdzieści dni, posłużył nam w duchowym wzroście.

Na naszych stronach internetowych będziemy regularnie umieszczać informacje organizacyjne.