Grand Prix 2017

GRAND PRIX Biegów Lubartowskich 2017Stowarzyszenie Alwernia zaprasza do udziału w drugiej edycji Grand Prix Biegów Lubartowskich, czyli imprez, które na przestrzeni kolejnych miesięcy gromadzić będą amatorów biegania w naszym mieście. W ramach Grand Prix pobiegniemy w następujących imprezach: Bieg Lewarta (klub Nefryt), Bieg Pokój i Dobro (Alwernia), Półmaraton Bez Granic (Alwernia) oraz Biegam Bo Lubię Lasy (Nadleśnictwo Lubartów).

Jest to niewątpliwie świetna okazja do dołączenia do licznej już społeczności biegaczy amatorów i profesjonalistów w naszym mieście. Imprezy biegowe cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem nie tylko wśród biegaczy, ale i kibiców, stąd mamy nadzieję, że atmosfera zdrowej rywalizacji udzieli się kolejnym osobom, które w ten sposób rozpoczną swoją przygodę z tym sportem.

Kwestie organizacyjne poszczególnych biegów spoczywają na organizatorach każdego z nich. Stowarzyszenie Alwernia prowadzić zaś będzie klasyfikację i odpowiedzialne będzie za podsumowanie wszystkich imprez, które odbędzie się podczas październikowej gali w Kinie Lewart.

Aby być klasyfikowanym w ogólnym podsumowaniu Grand Prix należy wziąć udział we wszystkich biegach składowych, za wyjątkiem osób w wieku 15-17 lat, które są zwolnione z udziału w Półmaratonie Bez Granic ze względu na dolną granicę wiekową.

Regulamin imprez znaleźć można na stronie www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl, tam również znaleźć będzie można wyniki poszczególnych biegów.

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Alwernia, wsparcia finansowego udzielił Urząd Miasta Lubartowa.