Rodzinnie, radośnie, z sercem – KAPUCYNALIA 2017 i V Bieg POKÓJ i DOBRO

Kapucynalia 201724 czerwca 2017r. upłynął pod hasłem „Pokój i Dobro”.  Po raz kolejny ogród klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów otworzył swe gościnne progi dla wszystkich tych, którzy chcieli rodzinnie i radośnie spędzić sobotnie popołudnie podczas tegorocznych Kapucynaliów.

Na gości czekały liczne atrakcje: dmuchane zamki, kula sferyczna, ścianka wspinaczkowa, paintball, dogoterapia czy przejażdżka kucykiem. Chętni mogli też zmierzyć się z wyzwaniami piłkarskimi czy wędkarskimi. Dla wielbicieli czytania został zorganizowany baśniowy kącik, w którym nie tylko można było posłuchać tradycyjnych tekstów, ale też zobaczyć dobrze wszystkim znane postacie, na przykład Czerwonego Kapturka, królewnę Śnieżkę czy krasnoludki.  Na placu można było zmierzyć ciśnienie, zaczerpnąć porady pielęgniarskiej, pojeździć na rowerach stacjonarnych czy poskakać na profesjonalnych trampolinach. Wielu amatorów znalazły również  loteria fantowa i licytacja, do których zachęcał przede wszystkim szczytny cel – zbiórka pieniędzy na operację małej Bianki.  Przy dźwiękach muzyki zespołu BeU, wśród ogromnych mydlanych baniek, kolorowych balonów i pomalowanych, uśmiechniętych twarzyczek czas mijał nadspodziewanie szybko. Na tych, którzy w trakcie zdążyli zgłodnieć, czekały liczne stoiska z jedzeniem i słodkościami.

Ważnym punktem Kapucynaliów był V Bieg Charytatywny „Pokój i Dobro”, w którym udział wzięło ponad dwustu biegaczy. Przemierzali  ulice naszego miasta i malownicze okolice, pomagając jednocześnie Biance. Wszystkie wpłacone przez nich pieniądze (tzw. opłata startowa) to darowizna na rzecz dziewczynki. Informacje o wynikach biegu można znaleźć na stronie Stowarzyszenia ALWERNIA.

W kategorii OPEN niemal tradycyjnie zwyciężył Bartosz Ceberak (Lubartów), drugie miejsce zajął  Maciej Ceberak (Lubartów), a trzecie Łukasz Augustyniak (Świdnik).

Kapucynalia 2017Jak zawsze podczas festynu zostały wręczone wyróżnienia „Pax et Bonum” – forma podziękowania dla tych, którzy bezinteresownie włączają się w pomoc naszemu stowarzyszeniu, niosąc w ten sposób „Pokój i dobro”. W tym roku otrzymali je: p. Justyna Dalentka, p. Anna Kowalska, p. Barbara Klasińska, p. Anna Knefel – Fitcom, p. Katarzyna Świć – Stajnia Stanka, p. Sławomir Humeniuk, p. Krzysztof Budzyła, p. Andrzej Skrzypiec, p. Paweł Skrzypiec, p. Włodzimierz Adamiak,  p. Artur Serafin, firma REClife i Jeronimo Martins S.A. Centrum Dystrybucyjne w Lubartowie.

Nagrodę główną – statuetkę „Pax et Bonum” odebrali w tym roku wolontariusze z II LO w Lubartowie, czyli „Anioły z II LO” prowadzące swoją działalność charytatywną pod czujnym okiem p. Justyny Świderskiej-Niedobit. Działalność wykraczającą poza granice naszego miasta, a nawet kraju.

Cóż możemy powiedzieć?

Jak zawsze z całego serca dziękujemy! Dziękujemy wszystkim wolontariuszom – młodzieży i osobom dorosłym, firmom, stowarzyszeniom i osobom prywatnym, biegaczom  – WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że Kapucynalia 2017 i Bieg  stały się wielkim świętem POKOJU i DOBRA. Nie jesteśmy w stanie wszystkich Was wymienić, ale wiemy, że nie to jest dla Was najważniejsze. Wiemy, że Wasza pomoc płynie prosto z serca i za te ogromne serca DZIĘKUJEMY!

Dzięki Wam udało się zebrać niebagatelną kwotę 21 088,23 zł (w tym równowartość 100 forintów). To kwota, która przybliża Biankę do samodzielnego oddechu.

Czyż może być piękniejsze podziękowanie? :)