Pomagamy Waldemarowi Kanadysowi

Wielkimi krokami nadchodzi kolejna impreza, którą organizuje Stowarzyszenie Alwernia. Kapucynalia 2019 odbędą się już w sobotę 22 czerwca. Jak zawsze w ogrodzie o.o. Kapucynów nie zabraknie wielu atrakcji, a Kapucynaliom będzie też towarzyszyć Bieg Pokój i Dobro.

Całe przedsięwzięcie oczywiście ma na celu nieść pomoc. Tym razem wszyscy uczestnicy festynu rodzinnego i biegu dołożą cegiełkę na leczenie pana Waldemara Kanadysa. Jego historia jest nam bliska, bo wielokrotnie to On swoim udziałem w naszych imprezach wspierał innych potrzebujących. Choruje on na międzybłoniaka opłucnej – nowotwór złośliwy, który jest bardzo trudny do zdiagnozowania. Teraz pan Waldemar jest po leczeniu chemioterapią. Kolejnym krokiem powinna być radioterapia, ale ryzyko uszkodzenia narządów jest za duże. Ratunkiem w tej sytuacji okazuje się terapia protonowa. Z takiej terapii można skorzystać w Monachium, jednak jest to bardzo duży wydatek. Celem zbiórki jest kwota 140 ooo zł, dlatego liczy się każda złotówka.

Więcej o panu Waldemarze i jego walce z chorobą możecie dowiedzieć się z filmu, który udostępniliśmy na naszym Facebooku.