Biegi “Bez Granic”

8 września po raz szósty spotkamy się, żeby przebiec lubartowski Półmaraton. Jednak nie jest to jedyny bieg, który został zaplanowany, żeby pomóc Alicji.

267663628_1075901672598565_4991000534824517632_n

Półmaraton “Bez Granic” w tym roku jest częścią Korony Półmaratonów Lubelszczyzny. Uczestnicy startują z placu pod Ratuszem o godzinie 15.00. Dokładny dystans, który będą musieli pokonać biegacze to 21,0975 km. Maratończycy będą mieli na to 160 minut. W półmaratonie mogą pobiec osoby, które są pełnoletnie lub jeszcze w tym roku skończą 18 lat. Trwają już zapisy do biegu, do którego możecie dołączyć tutaj. Spieszcie się, bo ilość numerów startowych jest ograniczona.

Razem z Półmaratonem startuje Szóstka “Bez Granic”. To dystans dla osób, które chciałyby sprawdzić się w takiej konkurencji, ale na półmaraton może być dla nich jeszcze za wcześnie. Biegacze Szóstki wspólnie z maratończykami wystartują o godzinie 15.00 spod lubartowskiego Ratusza i przebiegną trasę o długości 6 km. Żeby wystartować w tym biegu, trzeba mieć ukończone 15 lat.
Razem z biegaczami mogą wystartować również osoby poruszające się na wózkach. Wyścig Szóstka na wózku będzie podzielony na dwie kategorie: paraplegia i tetraplegia. Klasyfikowane będą tylko osoby startujące na wózkach o napędzie bezpośrednim, służących do codziennego poruszania się.
Tak jak w przypadku półmaratonu, liczba numerów startowych jest ograniczona, więc nie zastanawiajcie się za długo. Pod tym linkiem możecie zapisać się na Szóstkę “Bez Granic” i Szóstkę na wózku.

Bieg, który jest sercem każdej edycji lubartowskiego półmaratonu to Bieg Integracyjny. Dystans 400 m może wydawać się niektórym błahy, ale dla innych może być ich własnym półmaratonem. Uczestnikami są osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, a dołączyć do nich może każdy. Na tak krótkim dystansie, który pokonujemy wszyscy razem, pokazujemy, że wspólnie możemy przełamać wszelkie granice, niezależnie od sprawności.

W naszej imprezie swoje sportowe umiejętności mogą wykazać również dzieciaki. Jeszcze przed startem półmaratonu w Biegu Malucha będziemy dopingować najmłodszych mieszkańców Lubartowa. Rodzice będą mogli dokonać zapisów w dniu biegu w biurze zawodów. Swoją krótką trasę biegową będą mogły pokonać dzieci od 4 do 9 lat. Jest to bardzo dobry sposób, żeby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu.

Internetowa rejestracja będzie trwała do 4 września. Później, jeżeli zostaną jeszcze miejsca, uczestnicy będą mogli zapisywać się w dniu biegu w biurze zawodów. Przypominamy, że całość kwoty z opłat startowych zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację 14-miesięcznej Alicji Baraniak, która choruje na poważną wadę serca. Dlatego zachęcamy do wpłacania wyższych kwot niż ta minimalna.
Prosimy także o zapoznanie się z regulaminem półmaratonu.

Wszystkie biegi “Bez Granic” odbędą się już 8 września na placu przed Ratuszem.

Zapraszamy!