Biegiem pomagamy Alicji Baraniak!

Czas, żeby przedstawić Wam osóbkę, która napędza nas w działaniach. VI edycja Lubartowskiego Półmaratonu oprócz wielu okazji do biegania przyniesie okazje do pomagania. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację czternastomiesięcznej Alicji Baraniak – małej, ale walecznej dziewczynki, która choruję na wadę serca.

266272993_2692639060765586_1914465647669018624_oAlicja jest mieszkanką powiatu lubartowskiego, która od urodzenia cierpi na złożoną wadę serca (przełożenie wielkich naczyń z ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej i artrezją zastawki tętnicy płucnej). Już dwa dni po urodzeniu trafiła do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, gdzie przeszła zabieg Raskhinda i operację zespolenia systemowo-płucnego. Niestety konieczne okazało się też wstawienie stentu w jedną z tętnic, która uległa zwężeniu oraz założenie kolejnego w drugiej tętnicy płucnej. Alicja przeszła już wiele zabiegów i operacji podtrzymujących życie. Rodzice dziewczynki czekają obecnie na kwalifikację do leczenia w Niemczech, którego prognozowany koszt sięgnie około 150 tys. złotych.

Obecnie Alicja nie różni się zbytnio od swoich rówieśników, rozwija się prawidłowo. Jest energicznym i wesołym dzieckiem, jej aktywność ogranicza tylko chore serduszko, które sprawia, że dziewczynka bardzo szybko się męczy. Codziennie przyjmuje leki, które regulują pracę jej serca.

Zachęcamy do zobaczenia filmu, w którym o Alicji mówią jej rodzice oraz obserwowania profilu dziewczynki na Facebooku, opisującego jej codzienne zmagania z codziennością (ALoveSerduszko).

To właśnie dla Niej biegacze spotkają się na starcie VI Lubartowskiego Półmaratonu “Bez Granic” oraz biegów towarzyszących na starcie. Wszystkie zebrane środki będą przekazane na leczenie i rehabilitację Alicji.
Do zobaczenia 8 września!