VI Półmaraton Bez Granic już za nami

70137444_2815030521859772_6435630003358007296_o8 września, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Urzędu Miasta Lubartów, Starostwa Powiatowego w Lubartowie oraz Firmy ROTO Okna Dachowe, odbył się VI Lubartowski Półmaraton “Bez Granic”. W tym roku biegliśmy dla Alicji Baraniak .

 Jaki jest cel organizacji Półmaratonu? Integracja osób sprawnych i niepełnosprawnych, zachęcenie dorosłych i dzieci do aktywnego spędzania czasu, a przede wszystkim niesienie pomocy. Tegoroczna impreza skupiła się na małej Alicji, która urodziła się ze złożoną wadą serca. Jej historię przybliżyliśmy w filmie, w którym o Ali opowiadają jej rodzice.

Rozpoczęliśmy już o godzinie 13.00. Na placu przed Ratuszem w Lubartowie dzieci mogły skorzystać z różnych atrakcji, które przygotowane zostały przez wolontariuszy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom “Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II. Była tam między innymi kula sferyczna, budka fotograficzna czy konkurencje sportowe. Na placu na największych łasuchów czekały gofry i wata cukrowa. O 13.25 wystartowały biegi, które były skierowane do najmłodszych – Biegi Malucha. W nich mogły wystartować dzieci od 4 do 9 lat. Zdobywcy I, II i III miejsca w każdej kategorii zostali nagrodzeni dyplomami i pucharami, a wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale oraz drobne upominki na nadchodzący rok szkolny.

O 14.20 zaczęła się rozgrzewka, żeby na trasie półmaratonu doszło do jak najmniejszej liczby niespodzianek. Było to także dobre przygotowanie do Biegu Integracyjnego, w którym pobiegli, niezależnie od sprawności i wieku, wszyscy, którzy chcieli  pokazać, że możemy pokonać wszystkie granice i bariery.

Godzina 15.00 to najbardziej wyczekiwany moment tego dnia. Właśnie o tej porze wystartował Półmaraton “Bez Granic” oraz Szóstka “Bez Granic”. Wyniki obydwu biegów już podaliśmy, ale jeżeli ktoś je przegapił, to możecie je sprawdzić tutaj i tutaj. W wyścigu na 6 km  mogły wziąć udział także osoby na wózkach inwalidzkich. Tę rywalizację podzieliliśmy na paraplegię i tetraplegię (za organizację kategorii osób niepełnosprawnych w tym roku był odpowiedzialny Artur Jurek – prezes stowarzyszenia Grupa Aktywnej Rehabilitacji Rekryteringsgruppen – Region Lubelski). Na najszybszych czekały statuetki wykonane przez Marcina Jabłońskiego, które zostały zaopatrzone w małe ceramiczne serduszka ulepione z pomocą mamy  przez małą Alę.   Każdy z biegaczy dostał również pamiątkowy medal i koszulkę.

Po biegu na strudzonych uczestników czekał posiłek oraz możliwość skorzystania z masażu.

W tym roku mogły z nami pobiec osoby znajdujące sie podczas trwania imprezy w różnych zakątkach świata. Wszystko za sprawą VirtualRun. Osoby, które chciały wziąć udział w takim biegu miały do wyboru dystans 5 lub 21,09 km. Wystarczyło zapisać się na bieg, wpłacić cegiełkę dla Alicji i w dniu Półmaratonu przebiec wybraną trasę.

Nasi biegacze dotarli na metę Półmaratonu, ale przed Alicją jeszcze spory kawałek do przebiegnięcia. Udało nam się sprawić, że będzie to choć trochę łatwiejszy bieg. Naszym celem jest przede wszystkim nieść pomoc, więc czas na konkrety. Dzięki hojnym wpłatom biegaczy  i wszystkim, którzy wrzucili chociaż grosz do naszych puszek uzbieraliśmy kwotę 23 843,77 zł. Wszystkie te pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Alicji.

Oczywiście to wszystko nie byłoby możliwe bez pomocy, jaką otrzymaliśmy od  wielu instytucji, firm i osób prywatnych. Dziękujemy  Wam wszystkim za okazane wsparcie, za najdrobniejszy gest i otaczamy Was naszą wdzięcznością i sympatią

 Z całego serca dziękujemy też wolontariuszom, bo właśnie Wasze zaangażowanie i Wasz wkład w każdą naszą imprezę pozwala na dokonanie niezwykłych rzeczy. Dziękujemy zarówno tym na trasie, jak i tym na placu przed Ratuszem. Wasza pomoc okazała się jak zwykle nieoceniona! Wiemy, że zawsze, gdy poprosimy Was o pomoc, pojawicie się, by wspólnie z nami czynić dobro! To niesamowite radość móc z Wami pracować i sprawiać, że ktoś się śmieje!

Do zobaczenia!

Galerie zdjęć z VI Półmaratonu Lubartowskiego dostępne są na naszej stronie FB.