Lubartowski Bieg Niepodległości za nami!

10 listopada 2019 r. – deszczowa niedziela, którą niektórzy zdecydowali się spędzić, świętując rocznicę odzyskania niepodległości biegiem. Oprócz chwilami ulewnego deszczu tego dnia rozlało się w Lubartowie morze dobra – skierowanego do Pana Wiesława Nowaka, znanego lubartowskiego nauczyciela, trenera i działacza sportowego. Impreza została zorganizowana przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Świętowanie rozpoczął koncert „Niepodległa Młodych” z udziałem wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie i Męskiej Okazjonalnej Grupy Wokalnej CHÓRTOWNIA. Do biegu nastrajały wykonywane przez nich patriotyczne pieśni oraz recital duetu Gabriela Bartoszek i Karol Kozak.

Rywalizacja biegowa odbywała się w ramach trasy o długości 10 i 5 km. Po rozgrzewce oraz odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego biegacze wyruszyli w trasę żegnani przez wolontariuszy i harcerzy tworzących szpaler biało-czerw72136663_2943574595672030_5913815107804069888_oonych flag oraz pochodni. Bieg ulicami Lubartowa nie należał do najłatwiejszych – ciemno, zimno, ślisko i mokro – mimo niesprzyjającej aury do rywalizacji stanęło 177 biegaczy (w tym 10 zawodników marszu nordic walking). O obstawę trasy biegowej zadbali wolontariusze, którzy mimo deszczowej pogody zameldowali swoją gotowość do pomocy. Na mecie na zawodników czekały pamiątkowe medale, gorąca grochówka oraz ciepła herbata i ciasto. Rozstrzygnięcie zawodów odbyło się w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków (siedziba Starostwa Powiatowego w Lubartowie). Wyróżnione osoby, oprócz pucharów otrzymały też przepiękne prace plastyczne wykonane specjalnie na ten cel przez wychowanków PMDK pod opieką instruktorów Pani Izabeli Dybały oraz Edyty Weremczuk.

Dzięki hojności biegaczy i kibiców udało się uzbierać kwotę 8833,58 zł, która zostanie wykorzystana na leczenie i rehabilitację Pana Wiesława Nowaka.

Z całego serca dziękujemy wszystkim biegaczom i kibicom za uczestnictwo w imprezie. Pokazaliśmy, że mimo niesprzyjającej pogody potrafimy się zjednoczyć i zrobić razem wiele dobrego.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia – młodzieży, dorosłym (w tym kadrze nauczycielskiej), harcerzom ZHR Lubartów, ekipie Biura Zawodów, Grupie Rowerowej TSR oraz ekipie Fit.com na czele z Anią Knefel. Dziękujemy, że chciało Wam się chcieć !

Nasze specjalne podziękowania kierujemy również do:

– p. Starosty Ewy Zybała

– Dyrekcji, Instruktorów, wychowanków PMDK na czele z Panią Izabelą Dybała i Edytą Weremczuk

– p. Jacka Bednarskiego

– p. Marcina Jabłońskiego

– p. Marcina Pankowskiego

– p. Jerzego Zbiciaka

– p. Jolanty Skiba

– Grupy Wokalnej Chórtownia

– Duetu Gabriela Bartoszek i Karol Kozak

Panu Wiesławowi Nowakowi – życzymy powrotu do zdrowia!