I po półmaratonie

I po półmaratonie.
Wiele przygotowań, wiele wątpliwości związanych z epidemią, ale udało się. Co prawda dużo było zmian. Zabrakło biegów dla dzieci, biegu dla osób niepełnosprawnych i miasteczka integracyjnego, ale najważniejsze, że mimo przeciwności udało się doprowadzić przedsięwzięcie do końca. Było to możliwe między innymi dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lubartów i Starostwa Powiatowego w Lubartowie oraz pomocy współorganizatora, jakim był w tym roku MOSiR Lubartów.
Dwustu pięćdziesięciu biegaczy stanęło na starcie półmaratonu, by przebiec swój dystans tu i teraz. Dlaczego? Bo Lubartów nie tylko biega, Lubartów przede wszystkim pomaga. W tym roku skupiliśmy uwagę wszystkich na życiu Rity – niespełna trzyletniej dziewczynki chorej na nieuleczalną holoprosencefalię. Chcieliśmy podarować Ricie i jej rodzicom świadomość, że wokół jest wielu dobrych ludzi, którzy rozumieją ich sytuację. Co więcej, są gotowi wesprzeć ich finansowo, by Rita mogła być poddawana intensywnej rehabilitacji. Dzięki hojności wszystkich biegaczy, a także innych osób, które zechciały wpłacić pieniądze na założoną przez nas skarbonkę na siepomaga.pl lub na konto naszego stowarzyszenia z dopiskiem „Dla Rity” udało się zgromadzić 15 217 zł 60 groszy.
To ogromne wsparcie!
Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, a także wszystkim tym, którzy finansowo lub w jakikolwiek inny sposób przyczynili się do organizacji VII Półmaratonu Lubartowskiego BEZ GRANIC. To dzięki Wam, wolontariuszom i sponsorom, chce się nam pracować dalej i pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują!
A największą nagrodą niech będzie dla nas wszystkich uśmiech Rity i wdzięczność jej rodziców. Właśnie taka nagroda sprawia, że WARTO POMAGAĆ!❤️❤️