Piknik Motocyklowy

Jest to impreza organizowana cyklicznie od ponad roku. Połączona jest wraz z Otwarciem Sezonu Motocyklowego dla wszystkich fanów dwóch kółek z terenu województwa lubelskiego i nie tylko. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny z Lubartowa. By wszystko odbyło się zgodnie z planem i założeniami, w organizacji pomaga także młodzież gromadząca się przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, Lubelskie Stowarzyszenie Motocyklistów oraz Bracia Kapucyni.

Głównym celem tego Pikniku jest rozpoczęcie Sezonu w Duchu Modlitwy i refleksji. Punktem kulminacyjnym takiego corocznego spotkania jest uroczysta Eucharystia sprawowana w intencji wszystkich motocyklistów – tych żyjących jak i tych, którzy już odeszli.

By Piknik Motocyklowy nie skupiał się tylko na Mszy Świętej, organizatorzy co roku dbają także o “ucztę” dla ciała. Jest oczywiście pyszne jedzenie i picie. Odbywają się koncerty, pokazy straży pożarnej, policji, ratowników medycznych, konkursy, zabawy i wiele innych.

Z roku na rok zwiększa się także liczba motocyklistów przybywających na ten Piknik.