KAPUCYNALIA po raz czwarty!

kapucynalia09_01Czerwiec to tradycyjnie czas, kiedy gościnne ogrody lubartowskiego Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów otwierają swe podwoje dla wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych…

W sobotnie popołudnie 5 czerwca 2010r. to właśnie w nich już po raz czwarty rozpoczną się KAPUCYNALIA czyli Wielki Piknik Rodzinny. Każdy znajdzie  na nim coś dla siebie.   Będą m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, przejażdżki kucykiem, dmuchany plac zabaw, pokaz grupy rekonstrukcyjnej. Zapaleni „sportowcy” będą mogli spróbować swoich sił, ucząc się chodzić na szczudłach, pokonując rowerowy tor przeszkód lub biorąc udział w innych  konkurencjach sprawnościowych. Dla zgłodniałych znajdzie się też coś pysznego na ząb! Wieczorem odbędzie się koncert zespołu 6 : RANO.  Czy możesz przegapić taką okazję?

A co z pogodą? Mamy nadzieję, że słońce będzie dla nas łaskawe, ale gdyby spłatało nam figla, to zawsze warto pamiętać, że najbardziej liczy się pogoda ducha. Przyjdźcie w dobrych nastrojach, a my zajmiemy się tym, by tak już pozostało.

KAPUCYNALIA to też okazja do wręczenia nagrody PAX ET BONUM – Pokój i dobro przyznawanej od ubiegłego roku przez Stowarzyszenie ALWERNIA. Pierwszą statuetkę otrzymał ks. Arkadiusz Paśnik za gotowość do działania na rzecz młodzieży oraz ludzi potrzebujących,  odwagę w tworzeniu nowych przedsięwzięć, upór w ich realizacji oraz pragnienie czynienia dobra. Kto tym razem otrzyma tę wyjątkową nagrodę? To na razie tajemnica, ale na pewno ktoś, kto w szczególny sposób wykazuje się zaangażowaniem w kształtowanie najbliższego otoczenia oraz pracę na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców. Ktoś bezinteresowny i wrażliwy na potrzeby bliźnich, a takich ludzi w naszym mieście nie brakuje.

Czekamy na Was i Waszych bliskich!

Do zobaczenia 5 czerwca 2010r.!

oo. Kapucyni  i  Stowarzyszenie ALWERNIA

 

Wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo lub poprzez własną pracę to przedsięwzięcie, prosimy o kontakt mailowy alwernia.lubartow@gmail.com lub telefoniczny 506-183-304.