KAPUCYNALIA 2012

kapucynalia_2012_1

Zapraszamy do Galerii oraz do zapoznania się z pracami nagrodzonymi w konkursie “Rodziną silni”

Gry, zabawy, dużo uśmiechu, dobra pogoda. Tak najkrócej można opisać sobotnią atmosferę w kapucyńskim ogrodzie. Po raz szósty Stowarzyszenie ALWERNIA – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny zgromadziło dzieci, rodziców i młodzież na Kapucynaliach. Po to, aby wolne popołudnie spędzić z rodziną, trochę inaczej niż na co dzień.

kapucynalia_2012_2Na przybyłych czekał szereg przygotowanych atrakcji. Dzieci, oprócz zabawy na trampolinie i dmuchanych zjeżdżalniach, miały okazję uczestniczyć w warsztatach rzeźbiarskich, sprawdzić swoich sił w paintballu, przejechać się na kucyku, czy rowerku plażowym. Pokazy i zabawy dla najmłodszych przygotowały również Klub Aktywnych Art-Fit oraz Klub Pływacki ORKA. Chętni mogli także nauczyć się sztuki układania kostki Rubika lub zmierzyć się ze specjalistą w tej dziedzinie – Kamilem Dybałą, uczniem Gimnazjum nr 1 w Lubartowie.

Na scenie wystąpiła schola z Parafii Matki Bożej w Lubartowie, a także soliści Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury oraz zespół „NOWY” z Kocka. Zaprezentowała się także Grupa Rekonstrukcji Historycznej 8 Pułku Piechoty Legionów.

Podczas pikniku można było odwiedzić stoiska lokalnych organizacji – wolontariatu z Hospicjum św. Anny w Lubartowie oraz Stowarzyszenia „Niech się serce obudzi”, a także portalu Tato.Net promującego ojcostwo i Polski Czerwony Krzyż, który m.in. zaprezentował pokaz pierwszej pomocy.

Tradycyjnie już, stowarzyszenie po raz czwarty przyznało nagrodę i wyróżnienia Pax et Bonum. Statuetkę, za dorobek zawodowy i artystyczny oraz zaangażowanie w rozwój lubartowskiej kultury otrzymała prezes Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego, pani Maria Kozioł. Za wspieranie inicjatyw stowarzyszenia wyróżnieni zostali: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Lubartowie pan Jerzy Zbiciak, Piekarnia Szczygiełek, Prezes Banku Spółdzielczego pan Władysław Mikucewicz oraz Arkadiusz Gajos z firmy OKNOPLAST.

kapucynalia_2012_3Podczas festynu rozstrzygnięty został konkurs literacko-fotograficzny dla dzieci i młodzieży „Rodziną silni” organizowany przez stowarzyszenie ALWERNIA. Nagrody w kategorii literackiej otrzymali: Julia Czuchryta i Zofia Budzyńska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie, Ewelina Kasperska i Martyna Zięba z Gimnazjum nr 1 w Lubartowie, Sebastian Sykut z Gimnazjum nr 2 w Lubartowie oraz Olga Wojczyńska z II LO w Lubartowie. Wyróżnieni zostali: Aleksandra Senczyk i Weronika Fiutka z Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim, Karolina Bernacka z Zespołu Szkół w Firleju, Katarzyna Hawrył z Gimnazjum nr 1 w Lubartowie, Michał Czekierda z Gimnazjum nr 2 w Lubartowie. Natomiast w kategorii fotograficznej pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Koziej, drugie – Klaudia Giza, a trzecia nagroda powędrowała do Klaudii Dajek. W wszystkie są uczennicami Gimnazjum nr 1 w Lubartowie.

Podczas festynu został podsumowany konkurs plastyczny „Namaluj świat przez okno OKNOPLAST”, adresowany do przedszkolaków – konkurs zorganizowany został przez firmę OKNOPLAST.

Chętni, którzy wcześniej zebrali 5-cioosobowe drużyny, rozegrali turniej piłki siatkowej. W rozgrywkach zmierzyło się 5 drużyn. Najlepsza okazała się drużyna z Pałecznicy.

Wszyscy, którzy nie znaleźli czasu na sobotnią wizytę w kapucyńskim ogrodzie lub nie zdążyli nacieszyć się przygotowanymi atrakcjami, okazję do nadrobienia zaległości będą mieli w przyszłym roku, na siódmych już Kapucynaliach.

Serdecznie dziękujemy braciom Kapucynom za udostępnienie ogrodu, młodzieży i ministrantom gromadzącym się przy klasztorze oraz wolontariuszom ze szkół: RCEZ, Gimnazjum nr 1 i II LO w Lubartowie, firmom Stella Pack i INTERGRAF, panu Wojciechowi Trykaczowi, panu Jackowi Bednarskiemu i panu Marianowi Boberowi za pomoc w organizacji, pani Katarzynie Świć, panu Markowi Gryzio za pomoc w transporcie koni, pani Dagmarze Rusinek i panu Arkowi Smaga za udostępnienie rowerów, portalowi Tato.Net, pani Annie Kuszner i lubartowskiemu oddziałowi PCK, panu Kamilowi Zydlewskiemu wraz z Grupą Rekonstrukcji Historycznej 8 pp Leg, panu Wojciechowi Korycińskiemu, pani Aleksandrze Berger i Klubowi Art-Fit, panu Włodzimierzowi Adamiakowi i Klubowi Abstyneta Nadzieja za pomoc w organizacji oraz Kamilowi Dybale i Pawłowi Kowalczykowi.