Nagradzamy wytrwałych!

Grand Prix Biegów LubartowskichOd kilku ostatnich miesięcy naszym lokalnym biegom towarzyszyło hasło Grand Prix Biegów Lubartowskich. Co to oznacza w praktyce? Miłośnicy truchtu i sprintu mogli podjąć wyzwanie wzięcia udziału w czterech imprezach, które składały się na jeden duży „turniej” biegowy. Pierwszą z nich był Bieg Lewarta (5km) organizowany przez Młodzieżowy Klub Lekkoatletyczny „Nefryt”. Kolejne dwa biegi to charytatywne imprezy Stowarzyszenia Alwernia: Bieg Pokój i Dobro (10km) oraz Półmaraton Lubartowski (21 km i 97,5 metra). Ostatni, w którym można było uczestniczyć nieco ponad tydzień temu, to bieg w Lasach Kozłowieckich „Biegam Bo Lubię Lasy” (10km),  organizowany przez Nadleśnictwo Lubartów.

Znane już są wyniki każdego z biegów, w związku z tym wiemy też, kto jest laureatem Grand Prix (wyniki przedstawiamy poniżej).

Uroczyste podsumowanie oraz nagrodzenie śmiałków, którzy podjęli to wyzwanie nastąpi 21 października o godzinie 19:00 w siedzibie Lubartowskiego Domu Kultury (sala kinowa). Najlepsi z najwytrwalszych otrzymają puchary, wszyscy zawodnicy zaś, którzy ukończyli cztery biegi wchodzące w skład Grand Prix zostaną nagrodzeni pamiątkowymi medalami.

Cieszymy się, że  w biegach wzięło udział tylu mieszkańców naszego miasta (i nie tylko) – pokazuje to wyraźnie, że zdrowa rywalizacja i chęć aktywnego spędzania czasu na dobre zadomowiły się w społeczności lubartowskiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do udziału w spotkaniu podsumowującym, zaś biegaczom gratulujemy silnej woli.

Wyniki Grand Prix Biegów Lubartowskich:

Grand Prix Biegów Lubartowskich wspierane jest finansowo przez Urząd Miasta Lubartów.