XI PIKNIK MOTOCYKLOWY

33097353_2047857238577108_8706417287638286336_oW sobotę 19 maja przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie odbyła się 11. edycja imprezy, która na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń lokalnych. Kapucyński Piknik Motocyklowy odbył się pomimo krążących nad miastem chmur burzowych. Niesprzyjająca pogoda nie odstraszyła motocyklistów – w paradzie wzięło udział około 500 użytkowników jednośladów.

Pierwszym punktem w harmonogramie wydarzenia była parada motocyklowa, która wyruszyła ze stacji paliw BP i przejechała ulicami Lubartowa przy obecności niemałej grupy widzów ustawionych wzdłuż trasy parady.

Punktem kulminacyjnym pikniku była Eucharystia na placu przed lubartowskim pałacem, odprawiona w intencji uczestników oraz poświęcenie pojazdów. Po Mszy św. uczestnicy mogli posilić się ciepłym posiłkiem i spędzić wspólnie czas, który był okazją do integracji ze znajomymi mijanymi na co dzień tylko na drodze. Można było też obejrzeć zabytkowe motocykle wystawione w tzw. Strefie Klasyków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pamiątkowe koszulki oraz kubki. Części rekreacyjnej imprezy akompaniował występ zespołu Wandering z Wąwolnicy.

Jak co roku spotkanie motocyklistów było okazją do przeprowadzenia zbiórki charytatywnej. W tym roku pomocą objęliśmy Jakuba Grodka, ucznia jednej z lubartowskich szkół cierpiącego na dystrofię mięśniową, czyli nieodwracalny i postępujący zanik mięśni. Rehabilitacja i odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny pozwoli na dłużej zachować sprawność ruchu, którą odbiera mu choroba.

Dzięki hojności motocyklistów do Kuby trafi 17 236,43 zł (w tym 17 173,52 zł, 15 Euro, 2 centy i 5 pensów) !

11.Kapucyński Piknik Motocyklowy nie udałby się, gdyby nie wsparcie wolontariuszy z lubartowskich szkół. Podziękowania należą się także firmom i osobom, które od lat służą pomocą finansową lub techniczną przy organizacji naszych imprez.

Są to: Starostwo Powiatowe w Lubartowie, Urząd Miasta Lubartów, Bank Spółdzielczy w Lubartowie, Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie, Stacja BP w Lubartowie, Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie, Piekarnia „Szczygiełek”, Iza Pyza-bar mleczny, firma Voice-Tech, PGK Lubartów, Intergraf, Ośrodek Szkolenia Kierowców Osior, MD Medica, MP Grafix Marcin Pankowski, Jacek Bednarski, Stanisław Gadzała, Paweł Miąc, Jerzy Zbiciak, Wojciech Trykacz.

Kapłanom w koncelebrze na czele z księdzem proboszczem Andrzejem Juźko oraz scholi działającej przy Klasztorze oo. Kapucynów dziękujemy za oprawę mszy św.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku, wolontariuszom, którzy nie wahali się poświęcić swój czas dla innych – DZIĘKUJEMY !

 Za okazane serce szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich motocyklistów !

Impreza zorganizowana została dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Lubartowie i Urzędu Miasta Lubartów.