MARATON BIBLIJNY

29790199_1995022057193960_6498042965603765418_nJuż po raz piąty mamy okazję wziąć udział w Maratonie Biblijnym, czyli we wspólnym czytaniu Pisma Świętego w Lubartowie.

Maraton Biblijny jest wydarzeniem inaugurującym Tydzień Biblijny. W dniach 13-14 kwietnia 2018 roku będziemy wspólnie pochylać się nad treściami najważniejszej dla nas Księgi – nad księgą Pisma Świętego. Chcemy w ten sposób pokazać, że Słowo jest dla nas ważne i chcemy go słuchać, tak samo jak ważne jest dla nas świadectwo wiary.

Jak będziemy czytać?

Pismo Święte zostanie podzielone na wiele fragmentów, które zostaną rozdzielone pomiędzy poszczególnych uczestników. o ustalonej wcześniej godzinie (również godziny nocne) konkretna osoba powinna pojawić się w kościele, a na znak wyznaczonej osoby – wyjść na ambonę i przeczytać swój fragment. Spokojnie: nie jest wymagana ani świetna dykcja, ani obycie z amboną, wolontariusze poinstruują nas o tym kiedy i gdzie mamy wyjść.

Pamiętajmy, że to nie konkurs recytatorski ani nie wyścig. Słowo “Maraton” nawiązuje do dystansu, a nie prędkości. Nie chcemy “przebiec” przez karty Pisma Świętego, ale podążać przez nie, Księga po Księdze, przekazując głos kolejnym osobom.

Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, a zwłaszcza te osoby, które jeszcze nie brały w Maratonie udziału. Pozwólmy, aby Słowo do nas przemówiło! Zapisy odbywają się w zakrystii klasztoru braci kapucynów codziennie po mszy świętej o godzinie 18:00

Zapisy ruszają już wkrótce. Wszelkie informacje pojawiać się będą na naszej stronie.

Serdecznie zapraszamy!