Maraton Biblijny

Maraton Biblijny 2017Po raz kolejny w Lubartowie będzie miał miejsce Maraton Biblijny, czyli wspólne czytanie Pisma Świętego.

Dlaczego to wydarzenie jest szczególne i – przede wszystkim – dlaczego warto się przyłączyć?

Po pierwsze: czytać będziemy najbardziej fascynującą “Książkę”, jaka kiedykolwiek została zapisana 😉 Pismo Święte jest dla nas, wierzących Księgą, w której znajdujemy Słowo, które ożywia i daje nadzieję. I tę nadzieję chcemy nieść dalej.

Po drugie, czytać będziemy razem, a dokładniej fragment po fragmencie, osoba za osobą. W tym roku Maraton będzie trwał dwa dni (28 kwietnia – 29 kwietnia) i czytać będziemy Księgi Nowego Testamentu.

Skąd nazwa?

Maraton – tak. Ale to nie znaczy, że chcemy bezrefleksyjnie “przebiec” przez karty Pisma Świętego. Chcemy, zaczynając od Ewangelii, a kończąc na Księdze Apokalipsy, przeczytać każdy fragment. To jest czytanie “długodystansowe”: fragmentów będzie wiele, wiele też godzin czytania czeka chętnych, którzy się zgłoszą.

Dla kogo?

No właśnie. Do udziału zapraszamy wszystkich – również CIEBIE. Czytać będziemy w Lubartowie, w Kościele Br. Kapucynów, z przerwami jedynie na Msze Święte.
Nie jest istotna ani wprawa w czytaniu, ani obycie z mikrofonem czy amboną. Tu każdy będzie miał swój konkretny fragment (nie dłuższy niż kilka minut), a w razie potrzeby osoby odpowiedzialne pomogą i wskażą dokładnie moment, w którym należy wyjść i zacząć czytanie. Nie ma się czym stresować :)

Poprzednie lata pokazują, że uczestnicy tego nietypowego Maratonu często z ogromną łatwością odnajdywali się w roli lektora. Nie zapominajmy też, że jest to szczególne Słowo i ono mocno przemawia zarówno do słuchających, jak i do czytającego, więc owoce Maratonu mogą być naprawdę obfite!

Zapisy potrwają od wtorku 18 kwietnia do soboty 22.04, po każdej Mszy Świętej wieczornej przy furcie klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie, a także pod numerem telefonu, który znajduje się na plakacie.

Zapraszamy!