XII KAPUCYŃSKI PIKNIK MOTOCYKLOWY TO JUŻ HISTORIA :)

61583777_1489203987889559_5159566516449968128_nW sobotę 25 maja na placu przed pałacem Sanguszków w Lubartowie po raz dwunasty odbył się Kapucyński Piknik Motocyklowy. Otwarcie sezonu motocyklowego w tym roku było bardzo udane, bo w paradzie wzięła udział ogromna liczba jednośladów i nie tylko 😉.

Tradycyjnie Piknik rozpoczęła parada motocykli, która wyruszyła ze stacji BP i przejechała ulicami miasta tak, żeby nacieszyć oczy zgromadzonych mieszkańców Lubartowa.

Najistotniejszym momentem wydarzenia była msza święta, którą w intencji motocyklistów odprawił ks. Marcin Modrzejewski. Po Eucharystii nastąpiło poświęcenie motocykli. Na wszystkich czekał też ciepły posiłek. Uczestnicy mogli obejrzeć zabytkowe motocykle, a nawet zabrać do domu nowy motocykl w postaci prac plastycznych, przygotowanych przez uczestników zajęć Art Chaty. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pamiątkowe koszulki i zawody w swobodnym zwisie na drążku. Wszystko to działo się przy muzyce zespołu Sęk z Garbowa. Akcji towarzyszyła też zbiórka krwi prowadzona przez Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Za każdą kroplę oddanej krwi bardzo, bardzo dziękujemy!

Jak co roku spotkaliśmy się, aby nieść pomoc. Głównym celem wydarzenia było zebranie pieniędzy potrzebnych na leczenie i rehabilitację Damiana Paśnika, który w 2017 roku uległ wypadkowi samochodowemu. Obecnie Damian jeździ na wózku, a rehabilitacja, to jedyny sposób na to, by kiedyś mógł powrócić do sprawności.

Dzięki motocyklistom i wszystkim, którzy pojawili się na placu przed pałacem, udało się zebrać ogromną kwotę – 21 144,33 (w tym 5 euro i 1 dolar). Cała suma zostanie przekazana na subkonto Damiana w Caritas Diecezji Siedleckiej. Z całego serca dziękujemy!

Stowarzyszenie Alwernia dziękuje wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu XII Kapucyńskiego Pikniku Motocyklowego, bo bez Waszego wsparcia, nie udałoby się tego osiągnąć.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Lubartowie, Urzędowi Miasta Lubartów, Bankowi Spółdzielczemu w Lubartowie, Stacji BP w Lubartowie, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Lubartowie, Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Osior, Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie, ks. proboszczowi Andrzejowi Jóźko, Art Chacie, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie, Dyrekcji Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim, mediom, MKS Lubartów, firmom Medica Trans s.c., Voice Tech, RecLife, DePRO, Graf-Kom, NETGRAPH, MP Grafix, Intergraf, Marco Skład Budowlany, Moto Ker.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas i pomogli nam w organizacji całego wydarzenia, a przede wszystkim pomogli Damianowi. Bez Was nie byłoby to możliwe, dlatego raz jeszcze dziękujemy!

61583777_1489203987889559_5159566516449968128_nDziękujemy oczywiście uczestnikom Pikniku za ich hojność i okazane serce.